Rozwój społeczeństwa bywa bezlitosny dla miejsc i przedsiębiorstw znanych od wielu lat. Przekonują się o tym również mieszkańcy Biłgoraja, którzy obserwują upadek znanego miejsca — budynku znanego jako Praktyczna Pani. Obiekt należący do lokalnej spółdzielni mieszkaniowej stał się nierentowny, a na utrzymywanie pustostanów nikt w obecnych czasach nie może sobie pozwolić. W związku z tym podjęto decyzję o sprzedaży budynku.

500 m kw bez planu na przyszłość

Do niedawna budynek przy Placu Wolności 5 w Biłgoraju zajmowało Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zakład wynajmował blisko 350 m kw powierzchni budynku, tym samym utrzymując budynek. Działająca od 1994 roku szkoła przestała wynajmować powierzchnię budynku w 2020 roku. Od tamtej pory bezskutecznie szukano nowego najemcy. Tak duża powierzchnia nikomu nie była potrzebna, z kolei działające w budynku małe przedsiębiorstwa nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania obiektu. W związku z tym przez ostatnie miesiące Praktyczna Pani oznaczała straty dla Spółdzielni Mieszkaniowej Łada. Trwające od wielu miesięcy poszukiwania nowych najemców nie przyniosły skutku, dlatego zdecydowano o sprzedaży budynku.

Czy obiekt znajdzie nowego nabywcę?

Spółdzielnia Mieszkaniowa Łada straciła już ponad 20 tysięcy złotych, a obiekt wciąż przynosi straty. Dotychczas zorganizowano aż 5 przetargów i absolutnie nikt nie był zainteresowany najmem. Czy wobec tego można podejrzewać, że ktoś zainteresuje się kupnem? Trudno powiedzieć. Teraz jest trudny czas dla inwestorów i przedsiębiorców. Koszty remontów także potężnie wzrosły, co sprawia, że ludzie wstrzymują się z realizacją nowych przedsięwzięć. Być może w najbliższych miesiącach się to zmieni, a może popularny dawniej obiekt zamieni się w ruinę. Tym sposobem podzieli los wielu starych budynków, na które zabrakło pomysłu lub pieniędzy, a najczęściej jednego i drugiego. Tak bywa, rzeczywistość zmienia się na okrągło, a nam nie pozostaje nic innego, jak się do niej dostosować.