Wielkimi krokami zbliżamy się do sezonu zimowego, który nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że ludzie zwracają dużą uwagę na siłownie i baseny obecne w przestrzeni miejskiej. W końcu musimy ruszać się dla zdrowia, a zimowe spacery nie zawsze są tym, na co mamy ochotę. Mieszkańcy Biłgoraja mogą zacząć się cieszyć, ponieważ miasto planuje ciekawą inwestycję.

Kryty basen w Biłgoraju

Dziś trudno wyobrazić sobie miasto bez krytego basenu. Basen to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale również sposób na bezpieczną rehabilitację, czy dbanie o sylwetkę. Im lepiej prezentuje się kryty basen, tym większe jest zainteresowanie potencjalnych użytkowników pływalni. Biłgoraj co prawda ma swoją własną, krytą pływalnię, ale czasy świetności są już za nią. W związku z tym zaproponowano ciekawą inwestycję, dzięki której biłgorajska pływalnia zamieni się w prawdziwą atrakcję turystyczną. Planowany jest nie tylko kompleksowy remont obiektu, ale również jego rozbudowa.

Remont basenu zaplanowany na 2025 rok

Kryty basen w Biłgoraju zamieni się w atrakcyjny obiekt sportu i rekreacji, jednak nie stanie się to od razu. Tak poważna inwestycja wymaga czasu. Wstępnie oszacowano, że remont basenu odbędzie się w 2025 roku i wtedy też obiekt zostanie oddany do użytku. Jakich atrakcji możemy się spodziewać? Najwięcej emocji wzbudza sztuczna rzeka, która stanie się niewątpliwą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Do tego dojdą dwie zjeżdżalnie, strefa relaksacyjna, strefa do nauki pływania i strefa dla dzieci. Powierzchnia basenów wyniesie w sumie 300 m kw. Na uwagę zasługują również odnowione przebieralnie, o których nigdy się nie mówi, a które mają ogromne znaczenie dla komfortu.