Poczuliśmy puls rolnictwa na żywo podczas Agro Show w Bednarach, okolice Poznania, które jest uważane za największe wydarzenie rolnicze na otwartym powietrzu na całym kontynencie europejskim. Tegoroczna edycja gromadziła prawie 700 firm, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, co potwierdza niebywałą skalę tej imprezy. Ekspozycja rozłożyła się na ogromnym obszarze o powierzchni aż 120 hektarów.

Jak dość naturalne dla tego rodzaju wydarzenia, nie mogło zabraknąć reprezentantów ze środowiska rolniczego powiatu biłgorajskiego. Przedstawicieli tego regionu można było spotkać na terenie wystawy, cieszących się tym unikalnym doświadczeniem.

Wśród nich znaleźli się uczniowie i kadra Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu, niewielkiej miejscowości w gminie Tarnogród. Jak szkoła podkreśla, taka ekspozycja to doskonała okazja do kontaktu z najnowszymi maszynami i technologiami rolniczymi. To właśnie te atrakcje przyciągają uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, którzy z niekrytym entuzjazmem biorą aktywny udział w tej imprezie.