2 września to data, która zapisze się w historii Nadleśnictwa Józefów, a konkretnie miejscowości Margole. To tam odbyły się bowiem zawody Lubelskiego Turnieju Drwali o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Była to sobotnie popołudnie pełne emocji i niezapomnianych przeżyć dla wszystkich uczestników.

Lubelski Turniej Drwali nie był byle jakim wydarzeniem. To pierwsze tego typu zawody organizowane pod egidą lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych, stanowiące ważną kartę w dziejach tej instytucji. W miejscowości Margole na mapie wydarzeń leśnych zapisała się na stałe.

Zawodach towarzyszył duch rywalizacji i współzawodnictwa. W konkurencjach uczestniczyli reprezentanci 25 nadleśnictw znajdujących się pod jurysdykcją Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Do zmagań przyłączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Leśnych z Biłgoraja.

Sobotni turniej był jednak czymś więcej niż tylko rywalizacją. To również okazja do poznania tajników gospodarki leśnej od strony praktycznej. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach, które były dodatkowym urozmaiceniem imprezy. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy, szczególnie skierowane do najmłodszych uczestników. Podczas wydarzenia można było również posłuchać muzyki na żywo – na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak Maluba, Shantel oraz Power Boy.