Pod koniec wakacji, pewien młody cyklista uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas jazdy na rowerze stracił panowanie nad pojazdem, po zderzeniu z krawężnikiem i upadku doznał obrażeń. Jego pechowy przypadek został natychmiast zauważony przez patrolujących okolicę funkcjonariuszy policji. W okolicy już znajdowały się osoby, które zdążyły wezwać karetkę pogotowia.

Para policjantów bez wahania udzieliła chłopcu niezbędnej pierwszej pomocy i pozostała z nim na miejscu do przybycia jego matki oraz ambulansu, który go odwiózł do najbliższego szpitala. Matka 10-letniego chłopca wyraziła swoją wdzięczność dla funkcjonariuszy za ich profesjonalne zachowanie w tej trudnej sytuacji.

„Dali szybką i fachową pomoc mojemu synowi, który miał nieszczęśliwy wypadek na rowerze” – napisała matka chłopca, opisując sierżanta sztabową Annę Wolanin i starszego sierżanta Kamila Wardach z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego.

W szczególności, matka chłopca wyraziła swoją wdzięczność dla policyjnej sierżant, która „oprócz udzielenia pomocy medycznej, wykazała się ogromną wrażliwością, empatią, zrozumieniem i opanowaniem. Wykonywała swoje obowiązki sprawnie i dokładnie, jednocześnie okazując nam, mnie i mojemu dziecku, ogromne wsparcie. Chciałabym, żeby było więcej takich policjantów” – skwitowała list pani Agnieszka.