Władze miasta Biłgoraj zdecydowały się na zainicjowanie przetargu, który ma na celu opracowanie dokumentacji technicznej dla nowego projektu. Planowana jest budowa tężni solankowej, która stanowić będzie ważny element infrastruktury miasta. Projekt ten, zaplanowany w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2024, ma na celu stworzenie nowej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców.

W ramach przetargu chodzi o przygotowanie dokumentacji technicznej dla zadania o nazwie „Budowa tężni solankowej”. Tężnia ma mieć imponujące wymiary – 6x15x38 metrów. W skład całego projektu wchodzi system cyrkulacji solanki, zagospodarowanie terenu wokół tężni oraz instalacja małej architektury jak ławki parkowe i tablica informacyjna. Miejsce, w którym ma stanąć ta nowa atrakcja to skrzyżowanie ulic Poniatowskiego i Myśliwskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się plac zabaw, siłownia oraz ścieżka rowerowa.

Budowa tężni solankowej ma na celu nie tylko stworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej dla rekreacji, ale również poprawę zdrowia mieszkańców. Osoby cierpiące na problemy z układem oddechowym czy nadciśnienie tętnicze mogą w znaczący sposób skorzystać na tej inwestycji. Po pandemii COVID-19, troska o zdrowie stała się priorytetem, a tężnia solankowa ma być odpowiedzią na te wzmożone potrzeby społeczne.