3 maja 2024 roku był dniem, który przeszedł do historii miasta Biłgoraj nie tylko jako obchody 233. rocznicy przyjęcia Konstytucji 3 Maja, ale również jako moment, w którym burmistrz Janusz Rosłan oficjalnie pożegnał się ze swoim urzędem. Tego dnia, w ramach uroczystości konstytucyjnych, Rosłan wygłosił swoje ostatnie oficjalne przemówienie jako przewodniczący miasta.

Zapytacie Państwo, jakie były treści jego wystąpienia, jakie apelacje kierował do zgromadzonych, jaki był cel jego słów? Odpowiedź na te pytania jest złożona, ale przybliżylibyśmy jej kontekst w naszym poprzednim artykule pt. „Biłgoraj: Uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 3 Maja (FOTO)”, gdzie informowaliśmy o wszelkich szczegółach tych uroczystości.

Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja, pełniący tę funkcję po raz ostatni tego dnia, był organizatorem tych uroczystości. W planach jest już zaprzysiężenie nowego burmistrza miasta, Wojciecha Glenia, które odbędzie się 6 maja 2024 roku.

W swoim ostatnim wystąpieniu, będącym zarazem pożegnaniem z urzędem, Janusz Rosłan wyraził wdzięczność dla mieszkańców miasta, parlamentarzystów i radnych. Nie zapomniał również skierować do zgromadzonych apelu.