Pierwszego dnia weekendu, jak już wcześniej informowaliśmy, doszło do poważnego wypadku drogowego. Miejscem tragedii była droga wojewódzka numer 835, znajdująca się w Rogalach. W wyniku kolizji trzech pojazdów, siedem osób, w tym jedno dziecko, zostało przewiezionych do szpitala. Najbliżej śmierci znalazła się pasażerka jednego z samochodów – Skody.

Na podstawie wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, okazało się, że kierujący Mercedesem 78-latek z powiatu łańcuckiego, jadący od Smólska w stronę Tarnogrodu, chciał skręcić w lewo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką. Niestety nie przepuścił prawidłowo jadącego Citroena, którego kierowcą był 35-letni mieszkaniec gminy Księżpol.

Pod wpływem siły uderzenia oba samochody zjechały na przeciwny pas ruchu i uderzyły w nadjeżdżającą od strony Biłgoraja Skodę. W jej wnętrzu znajdowało się trzy osoby, w tym 12-letni chłopiec. Wynikające z kolizji obrażenia wymagały natychmiastowej hospitalizacji wszystkich uczestników zdarzenia. Najbardziej poszkodowana okazała się 70-letnia pasażerka Skody.

Na szczęście, jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi. Ruch na drodze został przywrócony i odbywał się wahadłowo podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy. Policja kontynuuje dochodzenie w celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności wypadku i apeluje do kierowców o ostrożną oraz bezpieczną jazdę.