Wczoraj, 3 sierpnia, pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę dotarli do Biłgoraja. Pielgrzymkę zorganizowała Diecezja Zamojsko-Lubaczowska. W mieście pielgrzymów powitał proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczysta msza w Biłgoraju

Pielgrzymi zatrzymali się w Biłgoraju na odpoczynek. Kiedy dotarli do miasta, udali się na uroczystą mszę, podczas której modlili się o błogosławieństwo do dalszej wędrówki. Proboszcz biłgorajskiej parafii podziękował pielgrzymom za wysiłek, który podjęli, często również po to, by nieść intencje osób, którym nie po drodze z kościołem. Pielgrzymka wystartowała 2 sierpnia i potrwa aż do 13 sierpnia. To 39 pielgrzymka na Jasną Górę.

Pielgrzymka to wysiłek i poświęcenie

Chociaż pielgrzymi zawsze miło wspominają wędrówki do miejsc kultu religijnego, nie można bagatelizować wysiłku, jakiego wymaga piesza pielgrzymka. Ludzie w różnym wieku wędrują wiele kilometrów, bez względu na zmienne warunki pogodowe i urazy nabyte po drodze. Ten fakt podkreślił również proboszcz podczas uroczystej mszy dla pielgrzymujących.

W pieszej wędrówce na Jasną Górę biorą udział dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Wszystkim przyświeca jeden cel: modlitwa. Mimo że Polacy coraz zdają się coraz mniej utożsamiać z kościołem, to jednak pielgrzymki wciąż cieszą się dużą popularnością. Warto zaznaczyć, że zeszłoroczna pielgrzymka na Jasną Górę także się odbyła, mimo pandemii koronawirusa. W tym roku wierni również maszerowali, przestrzegając reżimu sanitarnego. Mamy nadzieję, że dotrą do celu swojej wędrówki w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.