O tej inwestycji mówi się już od jakiegoś czasu. Rada Miasta zdecydowała się przekazać działkę na rzecz budowy bloku mieszkalnego. Do inwestycji przyłączyło się TBS, dysponujące sąsiednią działką. W efekcie przy ulicy ks. Stanisława Matrasia powstaną dwa bloki mieszkalne.

Trwają procedury w celu rozpoczęcia budowy bloków w Biłgoraju

Działania w kierunku budowy dwóch sąsiadujących ze sobą bloków mieszkalnych rozpoczęto już dwa lata temu. Zbiegiem okoliczności miasto posiada działkę o wielkości 1,5 ha na osiedlu Różnówka w Biłgoraju. Zaraz obok mieści się działka będąca własnością TBS. Rada Miasta zdecydowała o połączeniu sił i wspólnej realizacji, której efektem będą 2 bloki — w sumie 88 mieszkań.


Mieszkania będą miały średnią wielkość: od 42 do 56 metrów kwadratowych, a więc dwa lub trzy pokoje. Na razie trwają przygotowania do realizacji inwestycji. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce ruszą pierwsze prace w terenie.
Co ciekawe, dwa lata temu plany inwestycji stały w miejscu z braku chętnych na kupno. Taki stan rzeczy wynikał jednak ze skąpych informacji dotyczących inwestycji. Tym razem są już konkretne plany i wiadomo, kto będzie odpowiadał za realizację. Jesteście ciekawi nowych bloków? A może rozważacie zakup nowego mieszkania? Przy obecnym wzroście cen za nieruchomości w Polsce trudno przewidywać, ile będą kosztowały nowe mieszkania. W czasie budowy bloków sytuacja na rynku mieszkaniowym może się zmienić.