Biłgoraj otrzymał prawa miejskie w 1578 roku. Obecnie rocznice tego wydarzenia są świetną okazją do zorganizowania imprezy miejskiej. W tym roku impreza z okazji rocznicy nadania miastu praw miejskich również się odbędzie i z pewnych względów będzie ona wyjątkowa!

Udana rewitalizacja miasta okazją do hucznej imprezy

Biłgoraj ma za sobą udaną inwestycję — rewitalizację centrum miasta. Na ten cel wydano około 20 mln zł i wszystko wskazuje na to, że były to całkiem dobrze wydane pieniądze. W ramach inwestycji przywrócono centralnej części miasta jej reprezentacyjny charakter.

Największe wrażenie robi oczywiście przebudowa Placu Wolności, który obecnie prezentuje się nienagannie. Zniknęły również bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Wisienką na torcie jest nowe oświetlenie. Warto również wspomnieć o renowacji okolicznych budynków i w przypadku modernizacji właśnie to pochłonęło najwięcej funduszy. Wyremontowane budynki służą użyteczności publicznej, a niektóre z nich służą za siedzibę organizacji pozarządowych.

Renowacja centrum miasta będzie przewodnim tematem imprezy, która odbędzie się 10 września. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14, a po oficjalnej części rozpoczną się koncerty. Tym wydarzeniem burmistrz miasta chce podziękować osobom zaangażowanym w prace renowacyjne w Biłgoraju.

Kapsuła czasu zakopana w centrum miasta


Podczas uroczystości zaplanowanych na 10 września nastąpi zakopanie kapsuły czasu. Będzie to moment zwieńczający rewitalizację miasta. Kapsuła Czasu zostanie zakopana w samym środku miasta, stanowiąc swego rodzaju pamiątkę dla przyszłych pokoleń.

W kapsule znajdą się informacje o koronawirusie, wycinki z gazet, listo do potomnych i inne przedmioty, które będą źródłem informacji dla przyszłych pokoleń. Burmistrz miasta ma nadzieję, że skrzynka zostanie odkopana co najmniej za 100 lat.

Uroczyste zakopanie kapsuły czasu będzie elementem uroczystości, dlatego każdy będzie mógł uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Pozostaje liczyć na ładną pogodę!