Po udanej akcji policjantów z Józefowa 63-letnia kobieta postanowiła napisać list, który wysłała do komisariatu. Dziękuje w nim za zaangażowanie i pomoc policjantów, którzy stanęli na wysokości zadania. Co to było za zadanie i jak zbawienna potrafi być siła wdzięczności — o tym opowiadamy w tekście.

Nielegalne składowisko odpadów

Mieszkanka Szczecina odkryła, że należącej do niej działce znalazły się śmieci i odpady budowlane. Działka należała do rodziny i znajdowała się kilka kilometrów od miejsca zamieszkania kobiety. W związku z tym nie była w stanie jej stale kontrolować. Ze śmieciami coś trzeba było zrobić i najrozsądniejszym rozwiązaniem był telefon na policję.

Sprawą zajęli się policjanci z Józefowa. Komisariat oddelegował do sprawy dwóch funkcjonariuszy: mł. asp. Daniela Popowicza i sierż. szt. Waldemara Ostasza. Policjanci potraktowali sprawę poważnie i dzięki temu szybko trafili na trop śmieciarza, który został zatrzymany. W efekcie działkę 63-latki posprzątano. Kobieta może być również pewna, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

Opisywana wyżej sytuacja miała miejsce w czerwcu tego roku. Kilka dni temu listonosz przyniósł do komisariatu w Józefowie list, w którym 63-latka dziękuje za pomoc. Kobieta wyjaśniła w liście, że otrzymała pomoc, poradę i wsparcie. Podziękowała komendantowi i powiedziała, że ma on policjantów na medal.

Te drobny gest z pewnością ucieszył funkcjonariuszy. Złośliwi mogą się śmiać, że przecież chodziło tylko o śmieci. Kiedy jednak sami postawimy się w podobnej sytuacji, na pewno nie będzie nam do śmiechu.

Siła wdzięczności

Kilka złotych wydane na znaczek pocztowy to cały koszt, jaki poniosła mieszkanka Szczecina, pisząc list z pozdrowieniami. Siła tego gestu jest natomiast znacznie większa. Policjanci poczuli się potrzebni i zmotywowani, a o zdarzeniu piszą media.

Wdzięczność to pozytywne uczucie, o którym mało się mówi. To jasne, że policjanci wykonali tylko swoją pracę, ale chodzi o to, JAK ją wykonali. Podobnym przypadkiem będzie ta pani w sklepie, która zawsze uśmiecha się na nasz widok, sąsiad, który nigdy nie zapomina zapytać o zdrowie. Takich przykładów jest mnóstwo! Warto zatem od czasu do czasu wyrazić swoją wdzięczność za te drobne gesty. Po pierwsze poprawimy sobie samopoczucie, a po drugie — poprawimy je komuś innemu.