Zakaz wstępu do lasu w części Nadleśnictwa Biszcza obowiązuje od 10 sierpnia i prawdopodobnie potrwa do końca tego roku. Rozporządzenie wydał przedstawiciel Nadleśnictwa Biłgoraj. Powodem zakazu są względy bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców.


Las w Nadleśnictwie Biszcza zniszczony


Wichury i nawałnice, które od początku sierpnia dają się we znaki różnym regionom w Polsce, są również odpowiedzialne za znaczne zniszczenia w części Nadleśnictwa Biszcza. Ilość połamanych drzew, zwisających niebezpiecznie gałęzi i potencjalnych pułapek spowodowanych osłabionymi drzewami jest w tym regionie naprawdę duża. W związku z tym chodzenie do tej części lasu stało się ryzykowne.

Biłgorajski Nadleśniczy wydał oficjalne oświadczenie o zakazie wchodzenia do części lasu, która znajduje się w pobliżu wsi Biszcza. Wstęp do lasu będą mieli wyłącznie leśnicy zajmujący się usuwaniem skutków nawałnic. Leśnicy zapowiedzieli, że o wszystkich postępach w pracy będą informować na bieżąco. Według oficjalnej informacji wynika, że zakaz wstępu do lasu w okolicy Biszczy będzie obowiązywał do momentu zakończenia prac. Być może leśnikom uda się doprowadzić las do porządku przed 31 grudnia 2021 roku, jednak nie jest to pewne. Zniszczenia są naprawdę duże.


Apelujemy o zrezygnowanie z wycieczek do lasu w Leśnictwie Biszcza. Wywroty i wiatrołomy będące pozostałością po nawałnicy z 9 sierpnia stanowią bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia człowieka. Potężna nawałnica, jaka miała miejsce w zeszły weekend, nie oszczędziła także domów mieszkalnych. To dla mieszkańców regionu trudny czas, dlatego warto podwójnie dbać o swoje bezpieczeństwo.