Wrzesień to czas, w którym cała Polska wybiera dzień przeznaczony na sprzątanie świata. Akcję Clean Up The World zapoczątkował australijski podróżnik i jego pomysł świetnie się przyjął właśnie w naszym kraju. Biłgoraj również uczestniczy w sprzątaniu świata, które odbędzie się już w sobotę 18 września.

Akcja Myślę, więc nie śmiecę w sobotę 18 września w Biłgoraju

Każdy może się przyłączyć do sprzątania swojej części świata. Mieszkańcy Biłgoraja mają okazję zadbać o swoje własne miasto. Na wspólne sprzątanie miasta może przyjść każdy. Organizatorzy zapewniają rękawiczki, worki i odbiór zebranych śmieci. Wszystko, co jest potrzebne, to ręce gotowe do pracy!

Mieszkańcy Biłgoraja mogą liczyć na wsparcie organizacji Eko Challenge, Urzędu Miasta i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Swoją gotowość do sobotnich porządków zadeklarowali też mieszkańcy osiedla Bojary i osiedla Różnówka. Do tej prestiżowej ekipy naprawdę warto dołączyć, promując działania przyjazne środowisku i ludziom.

Zbiórka o 15:00 w dwóch lokalizacjach

Chętni na sprzątanie świata, mogą udać się pod jedną z dwóch zaplanowanych lokalizacji. Zbiórkę zaplanowano 18 września na godzinę 15:00. Jedna z grup zbierze się przy wejściu do parku Stanisława Nowakowskiego, a druga przy zalewie Bojary. Do posprzątania swojego kawałka świata zachęca również burmistrz miasta.

W podobnym czasie swoje kawałki świata posprzątają również mieszkańcy innych krajów. Według statystyk co roku w akcji sprzątania świata uczestniczy około 40 milionów wolontariuszy. To imponująca liczba, ale nie zapominajmy, że śmieci około 7 miliardów. Akcje podnoszące świadomość ludzi i zachęcające do dbania o naszą planetę są więc bardzo potrzebne.

Pamiętajmy, że najlepiej byłoby, gdybyśmy po prostu nie śmiecili tak bardzo, jak obecnie. Mamy na myśli nie tylko rzucanie odpadów do lasu, czy na ulicę, ale również ograniczenie kupowania rzeczy pakowanych w plastik. Akcję sprzątania świata powinni również wziąć sobie do serca właściciele koncernów przemysłowych, ale na to chyba nie możemy za bardzo liczyć.