Dubaj to miasto uważane za jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej luksusowych celów podróży. Miasto bez wątpienia jest dziełem współczesnej cywilizacji i praktycznie każdy chce zobaczyć je na własne oczy. W Dubaju organizowane są słynne na cały świat targi EXPO, które w zeszłym roku nie odbyły się przez pandemię koronawirusa. Województwo lubelskie będzie obecne na targach w tym roku.

Tydzień promocji na największych targach świata

Targi EXPO 2020 przyciągną ogromną publiczność, dlatego samorząd województwa lubelskiego widzi w tym swoją szansę na promocje regionu. W celu zorganizowania wyjazdu przedstawicieli regionu (48 osób) wraz z materiałami promocyjnymi wydano blisko 1,8 mln zł.

Województwo lubelskie będzie promowane w Dubaju aż tydzień. Przedstawiciele regionu będą eksponować materiały promocyjne od 10 do 16 lutego 2022 roku.

Czy w Dubaju znajdzie się grupa docelowa dla Lubelszczyzny?

Organizatorzy wystawy na targi EXPO 2020 przygotowali materiały nawiązujące do regionu. Przedstawiciele chcą zwrócić uwagę na piękno Lubelszczyzny i jej wyjątkowe skarby: pszczoły, zioła i konie arabskie. Wystawa ma również ukazywać naukowy potencjał województwa.

Lubelszczyzna istotnie zasługuje na wyróżnienie i większą popularność wśród turystów, ale czy w Dubaju pojawią się osoby zainteresowane tego typu atrakcjami? Być może tak, ponieważ targi EXPO przyciągają nie tylko turystów zainteresowanych samym Dubajem. Samo miasto kojarzy się przede wszystkim z celebrytami, którzy szukają głównie luksusowych hoteli do robienia nieskończonej ilości zdjęć. Takie osoby raczej nie docenią zielonych połaci Lubelszczyzny.

W województwie lubelskim nie brakuje głosów uważających projekt za bezsensowny. Istotnie, trudno określić, czy promocja przyniesie skutek, a jednak pochłonie 2 mln zł. Jak mówią, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Mimo wszystko liczymy na to, że organizatorzy się postarają i materiały promocyjne zachęcą dubajskich gości do wizyty w malowniczych zakątkach Polski.