Mikołajki już za nami, ale miniony weekend z pewnością zapisze się w pamięci najmłodszych na długo. W końcu to 5 i 6 grudnia odbywają się świąteczne imprezy, a rodzice wrzucają dzieciom pod poduszkę drobne upominki od Mikołaja. O upominek dla ciężko chorego Kuby postarali się również członkowie Biłgorajskiego Automobilklubu.

Mikołajkowa impreza ze zbiórką

Starostwo Powiatowe wsparło inicjatywę członków Automobilklubu i 5 grudnia odbyła się fantastyczna impreza mikołajkowa. Biłgorajski autodrom zatętnił życiem, a właściciele interesujących pojazdów dla wszystkich chętnych organizowali przejażdżki pełne adrenaliny. A chętnych nie zabrakło, co świetnie pokazuje kwota, którą udało się zebrać na leczenie ciężko chorego Kuby.

Mieszkańcy miasta wspólnymi siłami, w towarzystwie dobrej zabawy, zebrali ponad 10 tys. złotych. Dokładnie 10,571,65 zł. Kwota ta wesprze zbiórkę na rehabilitację chłopca.

Kuba zmaga się z powikłaniami po leczeniu mukopolisacharydozy

Kuba Osuch choruje na genetyczne schorzenie: mukopolisacharydozę. W dużym skrócie choroba ta dotyka stawów i układu sercowo-oddechowego. Choroba jest nieuleczalna. Latem tego roku chłopiec przebył operację odbarczania kręgosłupa. Niestety operacja spowodowała powikłania, a one stały się przyczyną problemów, których chłopiec nie jest w stanie udźwignąć bez kosztownej rehabilitacji. Operacja, która miała dać Kubie ulgę, skończyła się paraliżem. Teraz potrzebne są nie tylko zajęcia, ale również specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.

Rodzice Kuby założyli zbiórkę na stronie Siepomaga.pl. Kwota potrzebna na leczenie chłopca wynosi 185 tys. zł i obecnie brakuje już tylko około 44 tys. zł. Polacy są współczujący i byli w stanie nawet kilkakrotnie zebrać 9 mln zł na leczenie dzieci chorych na SMA. Kuba potrzebuje znacznie mniej.

Dzięki rehabilitacji chłopiec będzie mógł odzyskać sprawność. Czasu jest jednak niewiele, zajęcia rehabilitacyjne trzeba rozpocząć natychmiast.