Nie potrzeba wiedzy o szczegółowych danych dotyczących realizowanych wyrębów w powiecie biłgorajskim, by spostrzec, że działania te są wręcz bestialskie. Mieszkańcy Biłgoraja posiadają jednak wszystkie dane i skala zniszczeń przeraża. Mieszkańcy po raz kolejny wysyłają petycję do wszystkich osób mogących wpłynąć na zmianę decyzji Nadleśnictwa Biłgoraj.

W ciągu 3 lat wycięto więcej drzew niż w minionym dwudziestoleciu!

Obecna gospodarka leśna pozostawia wiele do życzenia. W jej wyniku Biłgoraj może stracić cenne połacie lasu, które obecnie są powodem do dumy i wyjątkowym miejscem na odpoczynek. Mowa między innymi o lasach, które są swego rodzaju bramą do Puszczy Solskiej. To wszystko ma zostać zniszczone, podobnie jak ogromne skupiska drzew rosnących przy lokalnych rzekach i jeziorach.

Jak to możliwe, że w dobie kryzysu klimatycznego ktoś wydaje zgodę na takie zniszczenia? Po kolejnych wycinkach mieszkańcy Biłgoraja stracą nie tylko miejsca do wypoczynku, ale przede wszystkim barierę ochronną przed smogiem i wichurami, które coraz częściej nawiedzają Polskę.

Tymczasem wycinka lasów w regionie jest o połowę większa niż w minionym dziesięcioleciu. W ciągu ostatnich 3 lat wycięto więcej drzew, niż przez wcześniejsze 20 lat!

Mieszkańcy Biłgoraja będą walczyć do końca

To już druga petycja stworzona przez mieszkańców Biłgoraja. Tym razem postulaty są konkretniejsze, a obrońcy biłgorajskich lasów są gotowi pójść z Nadleśnictwem na kompromis. Głównym postulatem dokumentu jest ograniczenie wycinki drzew. Aktywiści apelują również o zaprzestanie wycinek w okresie lęgowym zwierząt, czyli od marca do października. Nadleśnictwo najwyraźniej nie chce uświadomić sobie, że tak nieodpowiedzialna wycinka lasów oznacza zagładę wielu wspaniałych gatunków zwierząt!

Petycję mieszkańców Biłgoraja można podpisać online, a szczegóły znajdziecie na stronie na Facebooku. Im więcej osób z miejscowości dotkniętych masowym wyrębem drzew podpisze petycję, tym lepiej. Czy przyniesie to skutek? Być może zachęci do działania również mieszkańców innych regionów.