Zespół Szkół Zawodowych w Biłgoraju dostosowuje się do obecnego rynku pracy. W związku z wynikiem najnowszych analiz rynku, tegorocznej jesieni w miejskiej zawodówce otworzy się nowa klasa o profilu: przetwórca mięsa. To szansa dla uczniów na zdobycie pracy i szansa dla lokalnych pracodawców. Okazuje się, że właśnie ten zawód jest najbardziej poszukiwanym na terenie województwa lubelskiego.

Masarnie potrzebują pracowników

Zawód związany z przetwórstwem mięsa będzie w najbliższych latach dawał duże szanse zatrudnienia. Prognoza ta dotyczy całego województwa lubelskiego, w związku z czym otwarcie odpowiedniego profilu klasy w Szkole Zawodowej wydaje się rozsądny i korzystny zarówno dla uczniów, jak i przedsiębiorców. Jedni zyskają szansę na zatrudnienie i zarobek, a drudzy dostęp do wykwalifikowanych, dobrych pracowników.

Za kilka tygodni rozpoczną się zapisy dla osób chętnych spróbować swoich sił w masarni. Otwarcie nowego profilu zaplanowano na wrzesień tego roku. Wtedy z lokalnych podstawówek przybędą nowi uczniowie.

Nowy profil nauczania zakłada 3-dniowy tydzień nauki. Tyle czasu uczniowie będą poświęcać na teorię, natomiast pozostałe 2 dni w tygodniu zarezerwowano na zajęcia praktyczne, które będą odbywać się w Zakładzie Mięsnym Wasąg.

Współpraca z lokalnym zakładem mięsnym

Chęć współpracy ze szkołą zgłosił lokalny Zakład Mięsny Wasąg. To jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mięsa w regionie. Dzięki patronowi uczniowie biłgorajskiej zawodówki będą mieli większe szanse na rynku pracy, kiedy nauka w szkole dobiegnie końca.

Co najfajniejsze, współpraca wiąże się z dodatkowymi profitami dla uczniów. Dzięki praktykom młodzi ludzie będą zarabiać swoje pierwsze pieniądze, a także zyskają szanse na otrzymywanie stypendiów i innych profitów. Kierunkowe kształcenie z pewnością pomoże im również w znalezieniu dobrego zatrudnienia w przyszłości. Część z nich z pewnością pozostanie w Zakładzie Mięsnym Wasąg na stałe.

Więcej aktualności dotyczących rynku pracy znajdziesz na stronie: https://www.szukajpracy.pl/.