Kilka dni temu na policji pojawił się mężczyzna, który w wyniku sprytnego działania oszustów stracił aż 25 tysięcy złotych. 41-latek myślał, że inwestuje w akcje, a tymczasem zasilił konta przestępców. W dobie wysokiej popularności inwestowania na giełdzie trzeba mieć się na baczności. Podpowiadamy, jak bezpiecznie inwestować pieniądze.

Mężczyzna z Biłgoraja oszukany

Mieszkaniec Biłgoraja otrzymał maila od brokerów oferujących pomoc w inwestowaniu na giełdzie. Mail wyglądał bardzo profesjonalnie i nie wzbudził podejrzeń 41-latka. Nic w tym dziwnego, ponieważ promocja inwestycji tego typu jest obecnie bardzo powszechna. Jako że mężczyzna istotnie chciał zainwestować pieniądze, nawiązał współpracę z ekspertami z maila.

Mężczyzna zdecydował się zainwestować pieniądze w przemysł naftowy. Zgodnie z obietnicami brokerów, była to inwestycja bezpieczna i obiecująca. Wszystko szło dobrze do momentu, aż mężczyzna zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie, rzekomo do realizowania inwestycji. Tym sposobem złodzieje widzieli wszystkie hasła, które mężczyzna wpisywał, chcąc zalogować się na swoje konto. W ten sposób mogli doszczętnie wyczyścić mu rachunek, i to właśnie zrobili.

Inwestuj bezpiecznie

Złodzieje nie mają litości, nie myślą o tym, że odbiorą komuś pieniądze na jedzenie czy leki. Dlatego to my musimy chronić swoje konta bankowe, bo to my jesteśmy jedynym zabezpieczeniem, które można złamać. Sami podajemy przestępcom hasła, dzięki czemu nawet nie muszą się wysilać.

Jeśli więc interesuje Cię inwestowanie na giełdzie, różnego rodzaju maile i telefoniczne propozycje omijaj szerokim łukiem. Przygodę z giełdą najlepiej rozpocząć pod okiem brokerów bankowych. Znane banki zajmują się inwestycjami giełdowymi i to właśnie za ich pomocą warto wejść w ten temat. Sam skontaktuj się z brokerami danego banku. Jednocześnie pamiętaj, że inwestowanie nie wymaga instalowania podejrzanych oprogramowań i nie wymaga również podawania haseł. Brokera to nie interesuje, za to złodzieja owszem.

W dzisiejszych czasach wszelkie działania związane z pieniędzmi należy sprawdzać dwa razy. Warto czytać opinie w internecie, czy spotykać się z pracownikami banku osobiście, by zdobyć niezbędne informacje potwierdzające bezpieczeństwo określonych transakcji.