Wojna w Ukrainie wciąż trwa, mimo że media w Europie piszą o niej mniej. Ludzie na szczęście nie zapominają o tragedii, jaka rozgrywa się na wschodzie Ukrainy. W związku z tym w Biłgoraju zorganizowano kolejne wydarzenie charytatywne, by wesprzeć ludzi cierpiących z powodu wojny. Gościem specjalnym wydarzenia była Patrycja Markowska.

Koncert i zbiórka darów dla Ukrainy

W minioną sobotę odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, którego gościem specjalnym była Patrycja Markowska. Występ znanej wokalistki poprzedziły występy lokalnych artystów. Na ten dzień przygotowano również atrakcje dla dzieci, dzięki czemu sobotnie popołudnie i wieczór były doskonałą okazją do radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Podczas atrakcji trwała również zbiórka darów na rzecz sąsiadów. Zebrane przedmioty wyjadą na front w Ukrainie, by wspierać osoby zmagające się z trudami wojny. Koncert był swego rodzaju formą wsparcia i gestem solidarności. Biłgoraj pokazuje, że wciąż pamięta o Ukraińcach, będących niewinnymi ofiarami wojny.

Wsparcie Polaków wciąż jest niezbędne

Historia znana z czasów II Wojny Światowej zdaje się powtarzać. Oto znów jesteśmy świadkami zbrodni, którym możemy się wyłącznie przyglądać. Szkoda, że w prawdziwym życiu nie ma superbohaterów, dzięki którym do wojny nigdy by nie doszło. Tymczasem pozostaje nam jedynie wspieranie ludności Ukrainy, a zwłaszcza tych osób, które zostały w ogarniętym wojną kraju. Uwięzieni w zniszczonych miastach ludzie potrzebują żywności, środków higienicznych i artykułów pierwszej potrzeby. Zbiórki gromadzące dary dla Ukrainy i pieniądze na wsparcie ogarniętego wojną kraju wciąż trwają. Pomaganie w obecnych czasach jest podwójnie trudne ze względu na inflację, jednak wystarczy nawet drobna pomoc, by wspólnymi siłami osiągnąć wielkie cele. W tym przypadku chodzi o życie niewinnych ludzi.

Przeczytaj również: https://www.majdan.pl/rozpad-zwiazku-radzieckiego-i-wolna-ukraina/.