W piątek 22 lipca w Biłgoraju na chwilę zrobiło się naprawdę głośno. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamienił się w teren kaskaderskich popisów. Wszystko to było częścią niesamowitego wydarzenia uświetnionego przez kaskaderów z prestiżowej grupy Extrem Cascaders Team. Było bezpiecznie, ale nie zabrakło potężnej dawki adrenaliny.

Niesamowite show w Biłgoraju

Ludzie uwielbiają samochody i wszystko, co z nimi związane. Nic więc dziwnego, że wyścigi, kraksy i inne rzeczy związane z motoryzacją od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Piątkowe wydarzenie zorganizowane w Biłgoraju było prawdziwie satysfakcjonujące dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy i niebezpiecznych, acz kontrolowanych akcji rodem z największych kinowych produkcji. Kaskaderzy z Extrem Cascaders Team przygotowali półtoragodzinne show, które było niesamowitym popisem umiejętności, których przeważnie nie da się obserwować na co dzień. Widzowie mieli okazję zobaczyć między innymi kontrolowane wypadki, przejazdy przez ogniowe przeszkody, jazdę wyczynową, czy pokazy monster truck. Działo się dużo, było głośno, a w powietrzu unosił się gryzący zapach palonych opon.

Nie wszyscy mieszkańcy zadowoleni

Niebezpieczne pokazy samochodowe, zwłaszcza jeśli można oglądać je z bezpiecznej odległości, cieszą się ogromną popularnością. Ludzie mają ogromną słabość do tego typu rozrywki, chociaż znajdują się i tacy, którzy uważają drift i kontrolowane kraksy za rozrywkę niskich lotów. Trudno nie przyznać, że w tej opinii kryje się ziarno prawdy. Można również uznać, że w dobie ocieplenia klimatycznego nie powinniśmy tworzyć dodatkowych zanieczyszczeń w postaci palonych gum czy zniszczonych samochodów. To w dużej mierze toksyczne odpady. Z drugiej strony, podobne imprezy nie odbywają się codziennie. Dodatkowo zwolenników tego typu zabaw nie brakuje, nie można więc spodziewać się, że dzikie pokazy motoryzacyjne wkrótce znikną z mapy rozrywek.

Przeczytaj również: https://www.halogdansk.pl/baltic-moto-show-w-gdansku/.