Uczniowie Liceum im. ONZ w Biłgoraju otrzymali zaproszenie do TVP3 w związku z projektem, którego się podjęli. Nastolatkowie uczęszczający do klasy o profilu graficznym przygotowali ilustracje do opowiadań, których autorką jest profesor Halina Kowalska-Pyłka. Opowiadania i dopasowane ilustracje dotyczą ważnego tematu, jakim jest dobro zwierząt.

Uczennica 1 LO im. ONZ w Biłgoraju gościem TVP3

Uczennica klasy graficznej 1 LO im. ONZ w Biłgoraju pojawiła się na nagraniach do najnowszego reportażu w TVP3. Przedstawicielka klasy wraz z opiekunką omawiała projekt, w którym młodzi graficy z chęcią wzięli udział. Uczniowie zaprojektowali okładki i ilustracje do zbioru opowiadań emerytowanej pani profesor z Lublina. Tematyka estetycznie wydanych książeczek jest szczególna, ponieważ dotyczy zwierząt. Zarówno opowiadania, jak i ilustracje, uwrażliwiają na dobro przyrody, uczą empatii i uczą odpowiedniego podejścia do zwierząt. Autorka opowiadań, Halina Kowalska-Pyłka, przyznała, że uczniowie biłgorajskiego liceum wykazali się wspaniałym zrozumieniem i empatycznym podejściem do tematu.

Wrażliwi na potrzeby zwierząt

Ilustrowane opowiadania wydane we współpracy z uczniami biłgorajskiego liceum to element większego projektu. Dochód ze sprzedaży opowiadań w całości zostanie przekazany schroniskom dla zwierząt oraz fundacjom zajmującym się pomocom dla zwierząt. Przyznano, iż w projekt zaangażowało się wielu uczniów i nauczycieli, co skutkowało nie tylko wspaniałym efektem, ale również udowodniło, że jeszcze nie wszystko stracone. Wciąż chodzą po Ziemi ludzie empatyczni i zaangażowani w walkę o dobro zwierząt. Ilustrowane opowiadania to świetny pomysł na prezent. W dodatku taki, dzięki któremu można uczynić wiele dobrego.

Sprawdź też: https://www.echa.pl/jak-wplywaja-na-nas-ksiazki-co-daje-czytanie-ksiazek/.