Radni zgodnie zdecydowali, że stawki za odbiór odpadów selektywnych wzrosną od nowego roku. Do tej pory za odbiór śmieci mieszkańcy gminy płacili 16,50 zł od osoby. Od stycznia 2023 roku ta stawka wzrośnie o złotówkę. Stawka za wywóz śmieci niesegregowanych pozostaje bez zmian.

Nowe stawki za wywóz odpadów selektywnych

Segregowanie odpadów komunalnych zapewnia niższe opłaty za ich odbiór. Do tej pory mieszkańcy gminy Biłgoraj płacili 16,50 zł od osoby. W styczniu stawka wzrośnie o 1 zł. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji — wszyscy obecni (15 osób) głosowali za podwyżką. Jednocześnie stawka za wywóz odpadów niesegregowanych pozostaje taka sama i wynosi 35 zł od osoby. Radni przypominają, że osoby mające na swojej posesji kompostownik mogą ubiegać się o zniżkę wynoszącą 1 zł miesięcznie. Zniżkę można otrzymać po złożeniu odpowiedniego wniosku, dostępnego na oficjalnej stronie gminy Biłgoraj.

Gmina Biłgoraj nie jest odosobniona w podwyżkach za wywóz odpadów. W związku z inflacją i wzrostem kosztów gospodarowania odpadami mieszkańcy mogą spodziewać się wyższych opłat. I niestety dotyczy to nie tylko opłat za odbiór odpadów.