Do potrącenia nietrzeźwego rowerzysty doszło w gminie Księżpol w powiecie biłgorajskim około godziny 21:00. 45-latek trafił do szpitala z obrażeniami. 71-letni kierowca osobowego renault był trzeźwy w momencie zdarzenia, a rowerzysta miał w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu.

Brak oświetlenia naraził rowerzystę na utratę zdrowia

Kierujący osobowym renault nie dostrzegł rowerzysty przejeżdżającego drogą w gminie Księżpol. Na zewnątrz było już ciemno, a rower 45-latka nie miał żadnego oświetlenia, natomiast rowerzysta nie nosił odblasków. W wyniku uderzenia mężczyzna odniósł obrażenia, które wymagały hospitalizacji. Przybyli na miejsce wypadku policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 45-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze apelują o uwagę na drodze, niezależnie od środka transportu. Rowerzyści powinni również wyposażyć swoje jednoślady w prawne oświetlenie i odblaskowe akcenty, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierowców. Należy również zadbać o poprawną jazdę na rowerze — po prawej stronie jezdni. Gdy to możliwe, lepiej wybierać ścieżki rowerowe.