Miejsce, które każdego dnia tętni życiem leśnym, Nadleśnictwo Biłgoraj, otworzyło swoje podwoje dla mieszkańców Biłgoraja i pobliskich miejscowości. W ramach tego wydarzenia, którego datę wyznaczono na niedzielne popołudnie 25 czerwca, urządzono szereg atrakcyjnych punktów programu.

Na adres Zamojska 96 zaproszono wszystkich chętnych, aby wzięli udział w dniu pełnym edukacji i zabawy. Spotkanie upłynęło pod znakiem konkursu z zakresu wiedzy o lesie oraz stoisk edukacyjnych, które prezentowały działanie Lasów Państwowych i Koła Łowieckiego „nr 10 Leśnik” z Biłgoraja. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych gościach, oferując im mnóstwo bezpłatnych atrakcji, w tym konkursy oraz dmuchańce.

Na terenie nadleśnictwa odbyły się też pokazy Klubu Strzeleckiego „Victoria” i Wojsk Obrony Terytorialnej. Nie lada okazją dla gości był pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej oraz maszyn leśnych. Wszyscy uczestnicy mieli również niecodzienną możliwość zwiedzenia wnętrza budynku nadleśnictwa.

Specjalną oprawą wydarzenia były poczęstunek przyrządzony przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowca, Lipin Górnych Borowiny, Majdanu Nowego i Bukowej. Te lokalne specjały służyły nie tylko podniebieniu gości, ale także umiliły spędzanie czasu podczas tej wyjątkowej niedzieli.