Samorząd Biłgoraja miał niedawno okazję świętować zakończenie remontu drogi powiatowej Sól – Bidaczów Stary. Wydarzenie to było okazją do prezentacji planów przyszłościowych, a także do wygłoszenia przemówień pełnych optymistycznych obietnic. Niemniej jednak, uczucia optymizmu nie podzielają wszyscy mieszkańcy Bidaczowa oraz entuzjaści jazdy na rowerze. Wielokrotnie zwracali oni uwagę, za pośrednictwem mediów, na konieczność uwzględnienia w planach remontu budowy ścieżki rowerowej.

Po długim oczekiwaniu, droga powiatowa łącząca Sól i Bidaczów Stary została w końcu wyremontowana i oddana do użytku. Starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip, podczas oficjalnego otwarcia przyznawał, że stan tej drogi przez długi czas pozostawiał wiele do życzenia. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali swoje obawy dotyczące jej stanu i apelowali o przeprowadzenie remontu. Dzięki ich staraniom udało się doprowadzić do tego, że droga jest teraz w doskonałym stanie i gotowa do użytku.

Na zakończenie, starosta Szarlip zapowiedział, że w najbliższych dniach przeprowadzony zostanie odbiór techniczny drogi. Dodał również, że prace nad projektem są już na finiszu i zostały do wykonania jedynie drobne prace kosmetyczne. Wyremontowana droga powiatowa Sól – Bidaczów Stary to kolejna realizacja Powiatu Biłgorajskiego z ostatniego czasu.