Zgłoszenie o potencjalnej oszukańczej działalności na terenie gminy Biłgoraj dotarło do naszej redakcji. Szczególnie mieszkańcy Dereźni powinni zachować szczególną czujność – informacje mówią o osobach udających ministrantów, które sprzedają opłatki. Warto jednak pamiętać, że opłatki można nabyć bezpośrednio w kościele, a autentyczni ministranci nie mają żadnego związku z tą praktyką sprzedaży. Takie informacje przekazała nam Ochotnicze Straż Pożarna (OSP) Dereźnia.

Podobne sytuacje wydają się być niestety normą tuż przed świętami – fałszywi „ministranci” wykorzystują fakt, że wielu ludzi nie jest pewnych, kogo faktycznie parafia wysyła do sprzedaży opłatków. Oszuści zarabiają na sprzedaży opłatków, co przekłada się na solidne zarobki dziennie – pieniądze te oczywiście lądują bezpośrednio w kieszeniach oszustów. Jest to szczególnie zauważalne w okresie świątecznym i sylwestrowym, kiedy zapotrzebowanie na gotówkę rośnie.

Tymczasem parafia nie otrzymuje z tego procederu żadnej korzyści finansowej. Wielu mieszkańców jednak w dobrej wierze przekazuje pieniądze, myśląc, że wspierają swoją lokalną wspólnotę kościelną.