Policjanci z Biłgoraja niedawno zatrzymali mężczyznę w wieku 28 lat, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc 127 km/h. W rezultacie incydentu, prawo jazdy zostało mu odebrane na okres trzech miesięcy. Tymczasem, oficerowie z Białej Podlaskiej schwytali 27-letniego mężczyznę, pędzącego z prędkością 140 km/h.

Incydent miał miejsce w piątkowe popołudnie. Po godzinie 17:00 kierowca audi przemieszczał się z prędkością 127 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 77 km/h.

„Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z biłgorajskiego oddziału drogówki w miejscowości Hedwiżyn. Kierowca stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów na trzy miesiące i zasądzone zostało na niego grzywny karnej w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktów karnych” – informuje aspirant Joanna Klimek z Komendy Policji w Biłgoraju.

Drugi incydent, związany z przekroczeniem prędkości, zaobserwowali bialscy policjanci. Podczas kontroli ruchu drogowego na trasie krajowej nr 2 spostrzegli osobowe BMW pędzące z dużą prędkością.

„Kierowca auta nie uwzględniał warunków pogodowych, takich jak deszcz, i jechał z prędkością 143 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o aż 83 km/h! Jego wykroczenie zostało udokumentowane za pomocą policyjnej kamery” – podaje rzeczniczka Komendy Policji w Białej Podlaskiej, Barbara Salczyńska-Pyrchla.