Na zalewie Bojary w Biłgoraju w niedzielę 30 czerwca, odbył się emocjonujący turniej skierowany do miłośników modeli zdalnie sterowanych – Zawody Modeli Pływających Zdalnie Sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraja. Była to nie tylko znakomita okazja do prezentacji umiejętności i starannie zaprojektowanych modeli, ale także szansa na zdobycie prestiżowego tytułu.

Niedzielne zawody, stanowiące jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu lokalnych pasjonatów modelarstwa, przyciągnęły liczne grono uczestników. Reprezentowali oni różne kluby modelarskie, a wspólną rywalizację zorganizował Klub Modelarski LOK Biłgoraj.

Turniej oferował rywalizację w trzech kluczowych kategoriach, co dodatkowo podkreślało jego różnorodność. Uczestnicy mieli możliwość wykazać się w obszarze modeli redukcyjnych, modeli prędkościowo-manewrowych oraz NSS – modeli żaglowych.

Za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach przyznano puchary i medale. Każdy z triumfatorów mógł cieszyć się z uznania oraz pamiątki podkreślającej jego modelarskie umiejętności.