W poniedziałkowe popołudnie 1 lipca, prognozy synoptyków potwierdziły się, gdy nad powiatem biłgorajskim przetoczyła się silna burza. Zjawisko to przyniosło ze sobą obfite opady deszczu oraz porywisty wiatr. Niestety, silne podmuchy powaliły na ziemię kilka drzew, co wymagało interwencji strażaków.

Nasilenie burzy było duże i niestety spowodowało szereg szkód. Większość miejsc w naszym powiecie doświadczyła gwałtownych opadów, silnych podmuchów wiatru oraz błyskawic. Siła zjawiska była na tyle duża, że nie obyło się bez powalonych drzew.

Mateusz Małyszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, podał informacje o dwóch interwencjach związanych z burzami tego dnia.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15.16 i dotyczyło powalonego drzewa w Tarnogrodzie. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnogrodzie. Druga interwencja o tej samej naturze miała miejsce w Józefowie o godzinie 16.58, gdzie usuwaniem skutków zajęli się strażacy z OSP Józefów.

Ogółem, straż pożarna na terenie całego kraju odnotowała 1045 interwencji związanych z przechodzącym przez Polskę frontem burzowym. 70 z nich miało miejsce w województwie lubelskim.