Wywóz śmieci nie jest obecnie taki prosty jak dawniej. Ze względu na znaczącą ilość odpadów zalegających na wysypiskach śmieci, mieszkańcy większości państw zostali zmuszeni do kosztownych opłat. Płacimy więcej nie tylko za odpady komunalne, ale również za gabaryty, czy odpady poremontowe.

We wrześniu śmieci wielkogabarytowe oddasz za darmo

Mieszkańcy Biłgoraja mają możliwość bezpłatnego wyrzucenia śmieci wielkogabarytowych we wrześniu. Taka akcja nie zdarza się często, dlatego warto zrobić przegląd swojego mieszkania lub domu, by pozbyć się rzeczy zbędnych.

Na osiedlach miasta staną specjalne kontenery na odpady wielkogabarytowe. Warto pamiętać, że odpady należy wystawić do godziny 7 rano w dniu wywozu. Każdy mieszkaniec osiedla powinien otrzymać rozpiskę, kiedy konkretnie pojawią się specjalne kontenery. Dzień odbioru śmieci wielkogabarytowych jest różny dla wszystkich rejonów miasta.

Co można wyrzucić?

Wywóz gabarytów to świetna okazja, by pozbyć się starych mebli, materaców, dywanów, opon i wielu innych przedmiotów, które nie nadają się do wyrzucenia do kontenerów na śmieci komunalne. Należy przy tym pamiętać, by wystawione przedmioty nie utrudniały ruchu w okolicy bloków lum domów osiedlowych.

Według oficjalnych informacji będzie można również wystawić odpady elektroniczne i tekstylne. To także świetna okazja do pozbycia się z domu chemikaliów, na przykład starych farb do malowania. Takich rzeczy również nie wolno legalnie wyrzucać do odpadów zmieszanych. Warto także poszukać starych baterii, olejów silnikowych i przeterminowanych leków, które większość gospodarstw domowych zawiera. Pamiętajmy, że przeterminowanych leków nie wolno zażywać, a wyrzucanie ich do kosza na śmieci także nie jest zgodne z obecnymi zasadami segregowania odpadów.

To jak, jesteście gotowi na jesienne porządki?