Nawałnica, jaka miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, dokonała poważnych zniszczeń miejscowościach w województwie lubuskim. Ucierpieli także mieszkańcy Biłgoraja. Wichura pozrywała dachy licznych budynków. Jak się okazuje, miasto przygotowało specjalną pomoc dla osób, które w wyniku nawałnicy z 8 sierpnia pilnie potrzebują pieniędzy na niezbędne remonty.

Zasiłek celowy dla poszkodowanych

Środki wsparcia dla poszkodowanych mieszkańców Biłgoraja pochodzą z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie jest to rekompensata ani odszkodowanie za poniesione szkody. Zasiłek celowy przyznaje się na podstawie ustawy o pomocy społecznej. Takie wsparcie otrzymuje się krótko po zdarzeniu, które spowodowało straty. Pieniędzy powinno wystarczyć na podstawowe renowacje.

Jak uzyskać wsparcie w ramach zasiłku celowego?

Wszyscy poszkodowani mogą zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju. Biuro znajduje się przy ulicy Kościuszki 88 i jest czynne od 7:15 do 15:15. Potrzebujący pomocy mieszkańcy miasta muszą zgłosić się do 12 sierpnia. Pokój, w którym przyjmowane są zgłoszenia, znajduje się w budynku Ośrodka pod numerem 20.