Kilka dni temu doszło do głośnego transferu. Radny Biłgoraja — Marek Małysa, dotychczas bezpartyjny, przyłączył się do Polski 2050, której przewodniczy Szymon Hołownia. Skąd taka decyzja? Zapraszamy do czytania.

Polska 2050 – młoda partia polityczna

Szymon Hołownia dał się poznać szerokiemu gronu odbiorców jako prezenter. Mniej osób wie, iż jednocześnie z karierą prezentera, Hołownia rozwijał się jako pisarz i publicysta. Kilka lat temu założył partię polityczną, ostatecznie rezygnując z innych zobowiązań na rzecz nowej działalności.


Partia Polska 2050 nie zdobyła na razie szerokiego poparcia, prawdopodobnie dlatego, że jest stosunkowo nowa i musi wypracować sobie pozycję. Jak na razie większość wyborców skłania się ku PiS lub PO już od wielu lat. Powoli da się jednak zauważyć, że część ludzi szuka czegoś nowego i to właśnie oni skłaniają się ku partii Polska 2050.


Warto wspomnieć, że partia ma bardzo rozbudowany program działania i kilka punktów prezentuje się naprawdę interesująco, o ile są to pomysły, które faktycznie mają być zrealizowane. Jak wiadomo, różne rzeczy obiecywano wyborcom, by tylko zdobyć poparcie. Niemniej jednak warto się z Partią Polska 2050 zapoznać. Warto również wspomnieć, że to właśnie program ruchu Polska 2050 skłonił radnego Biłgoraja do zasilenia szeregów grupy.

Marek Małysa także chce zmian dla Polski

Marek Małysa jest radnym Biłgoraja od 2018 roku. Od wielu lat pracuje jako ratownik pogotowia medycznego. W mieście cieszy się powszechnym szacunkiem, gdyż dał się poznać jako człowiek rozsądny i pomocny. Powszechnie znana jest także jego działalność charytatywna.


Radny miasta uważa, że nie bez powodu nie był dotychczas związany z żadną partią. W końcu zdecydował jednak, że każdy musi opowiedzieć się po jakiejś stronie. Jego wybór padł na Polskę 2050 ze względu na rozbudowany program, który jest zgodny z osobistymi przekonaniami samorządowca. Jakie punkty szczególnie spodobały się radnemu?


Marek Małysa zwrócił uwagę na punkt dotyczący uporządkowania stosunków państwa z kościołem. To kwestia, która wzbudza w kraju liczne kontrowersje, ale niemieszanie religii z polityką z pewnością wyszłoby na dobre i religii i polityce. Radny podkreśla także, że z racji jego zawodu bardzo bliski jest mu punkt o zmianach w ochronie zdrowia, która obecnie jest zaniedbywana i wymaga zmian.


Ostatnim punktem, o którym mówi nowy członek Polski 2050, jest kwestia ekologii. Nowe rozwiązania, które pozwolą chronić środowisko i zasoby ziemskie na terenie kraju, to kwestia, która leży w interesie nas wszystkich. Postępujące zmiany klimatyczne już dają o sobie znać w postaci gwałtownych zjawisk atmosferycznych i trudnych do zniesienia upałów. W kolejnych latach ma być tylko gorzej, dlatego konieczne jest konkretne działanie. Partia Polska 2050 takie działanie chce wdrożyć, a szczegóły na ten temat możemy poznać, przeglądając program ruchu pod patronatem Szymona Hołowni.