Takie inicjatywy zdecydowanie powinny być realizowane częściej! W tym roku po raz osiemnasty zorganizowano tak zwaną garażówkę, czyli handel towarami używanymi. Każdy mógł być zarówno sprzedawcą, jak i kupującym. 8 sierpnia targowisko Mój Rynek w Biłgoraju zamieniło się w prawdziwy raj dla miłośników polowań na rzeczy z historią.

Wyprzedaż garażowa trwa regularnie od 2018 roku

Pierwsza edycja wyprzedaży garażowej w Biłgoraju miała miejsce w 2018 roku. I chociaż tego typu wyprzedaże cieszą się dużą popularnością w USA, to organizatorzy tego wydarzenia w małym mieście nie mogli się spodziewać, że pomysł odniesie aż taki sukces.


Wszystko wskazuje na to, że Polacy kochają targi rzeczy używanych i nie ma w tym nic dziwnego. W dobrej cenie można kupić naprawdę wspaniałe rzeczy! W związku z tym pierwsza edycja garażówki odniosła naprawdę duży sukces. Od tamtej pory w okresie od lipca do listopada w każdą drugą niedzielę miesiąca odbywają się targi, które gromadzą liczne grono sprzedających i kupujących.

Co można znaleźć podczas biłgorajskiej wyprzedaży garażowej?

Plac przy ul. Jagiełły w Biłgoraju na czas targu rozkwita mnóstwem przedmiotów i zapełnia się ludźmi. Każdy liczy na korzystną transakcję. Wśród wystawionych rzeczy można znaleźć przepiękną ceramikę, dobre książki, ubrania, a także multum przedmiotów i zabawek dla dzieci. To znakomita okazja, by w dobrej cenie kupić naprawdę dobre rzeczy. Takie, które po prostu się komuś znudziły, ale wciąż są w stanie uszczęśliwić kogoś innego.


Targi rzeczy używanych są niewątpliwą atrakcją dla kupujących, ale mają jeszcze jedną zaletę. Uczą nas zupełnie innego podejścia do zakupów. To także sposób na ochronę środowiska — kupowanie rzeczy używanych nie marnuje dodatkowych zasobów ziemskich. Dając przedmiotom drugie życie, zmniejszamy również produkcję śmieci, a każdy niechciany przedmiot, nawet najwspanialszy, nieużywany staje się po prostu odpadem.


Gorąco zachęcamy do brania udziału w wydarzeniach tego typu i dawania drugiej szansy różnym przedmiotom. Będziecie zdziwieni, jak bardzo Wam się to spodoba!