Po ciągnącym się w nieskończoność okresie pandemii uczniowie ponownie wrócili do normalnych aktywności. Co rozumiemy przez określenie normalne aktywności? To, że dzieciaki znów mogą wyruszać na wycieczki i cieszyć się zajęciami pozalekcyjnymi. Wróciły zajęcia w grupach, sprzyjające integracji i rozwojowi umiejętności społecznych.

Biłgorajscy uczniowie chętni na zajęcia pozaszkolne

W tym roku szkolnym ponownie można było zapewnić uczniom coś więcej, niż tylko długie zajęcia w szkolnych ławkach. Polska złapała oddech po pandemii koronawirusa, co wiąże się z ponownym organizowaniem wycieczek, zajęć i wydarzeń pozaszkolnych. Wygląda na to, że biłgorajscy uczniowie są chętni na takie zajęcia jak nigdy.

Dzieci i młodzież mają do wyboru nie tylko wycieczki i wypady do kina, czy teatru. To także zajęcia edukacyjne, na które szczególny nacisk kładzie się w liceum. Uczniowie starszych klas licealnych mieli ostatnio okazję odwiedzić Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wykłady połączone ze zwiedzaniem obiektu to wstęp do studenckiego życia oraz ułatwienie wyboru dalszego kierunku kształcenia, przed którym licealiści trafią już wkrótce.

Rozwój społeczny jest ważny

Mówi się, że społeczeństwo dzieli się na ekstrawertyków i introwertyków. Są także osoby pomiędzy, ale nawet ci, którzy na co dzień stronią od życia towarzyskiego, potrzebują kontaktów społecznych. Te potrzeby zazwyczaj zaspokaja szkoła i praca. Introwertykowi z reguły zupełnie wystarcza to do szczęścia. Problem z pandemią polegał na tym, że ludzie nie mieli możliwości zachowania tych podstawowych kontaktów z innymi. Zdalna praca, zdalna szkoła — to negatywnie odbiło się zwłaszcza na psychice młodych ludzi.

Na całe szczęście człowiek jest jednostką wytrzymałą i posiadającą duże zdolności samodzielnej naprawy. Dzięki temu nadrobienie 2 straconych lat jest możliwe. To pocieszająca prawda, nie tylko w kontekście pandemii, ale i w ogóle. To znak, że nigdy nie jest za późno na to, by rozpocząć w życiu nową drogę i rozwinąć nowe umiejętności i pasje!