Mieszkańcy Woli Małej — wsi położonej w gminie Biłgoraj, już za kilka miesięcy będą mogli cieszyć się porządnym internetem. Wszystko dzięki temu, że miejscowość stała się właśnie beneficjentem programu Polska Cyfrowa. To oznacza, że w otoczonej gęstym lasem miejscowości będzie możliwe podłączenie internetu światłowodowego.

Internetowy problem to duży problem

Posiadanie sprawnego komputera i nieograniczonego dostępu do internetu jest w dzisiejszych czasach kwestią niezwykle istotną. I nie ma w naszych słowach żadnej przesady. Internet to obecnie nie tylko rozrywka, to także możliwość płacenia rachunków, pracy zdalnej oraz dostęp do najnowszych informacji z kraju i świata.

Mieszkańcy wsi potrzebują internetu tak samo, jak mieszkańcy dużych miast. Tymczasem w Woli Małej jest z tym duży problem. Gęste lasy otaczające miejscowość są bez wątpienia urokliwe i stanowią wspaniałe dobro naturalne. Efektem ubocznym jest natomiast słaby zasięg, przez co internet działa w miejscowości co najmniej słabo. A należy pamiętać, że nawet za słabe usługi internetowe mieszkańcy są zobowiązani płacić pełną kwotę. Takie są zasady.

Światłowód wkrótce dotrze do Woli Małej

Program Polska Cyfrowa zakłada szereg zmian mających przysłużyć się społecznie. Są to zmiany związane z cyfryzacją i dostępem do sieci. W ramach projektu kupuje się na przykład sprzęt komputerowy dla szkół. Jak się okazuje, można również doprowadzić światłowód tam, gdzie warunki są niesprzyjające.

Mieszkańcy miejscowości w gminie Białogard mogą spodziewać się nowej oferty internetowej w okolicy września. Do tego czasu najprawdopodobniej potrwa wytyczanie trasy dla przewodów i ich montaż. Z pewnością jednak warto wykazać się cierpliwością, by mieć do swojej dyspozycji płynny i działający bez przeszkód internet.

Dobrze wykorzystywany internet staje się pomocnym narzędziem w rękach człowieka. A Wy co o tym sądzicie? Może są wśród Was osoby, które wolały czasy sprzed powszechnego dostępu do sieci? Podzielcie się opiniami w komentarzach.