Biłgoraj jest miastem niezwykle przyjaznym rolkarzom, którzy mają do dyspozycji specjalny miejski park. Tym razem było jeszcze ciekawiej, ponieważ w Biłgoraju zorganizowano specjalne warsztaty rolkowe. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli mistrzowie jazdy na rolkach: Aleksey Martsenyuk i Nick Minakov.

Działo się w Biłgoraju!

Zapaleni rolkarze z Biłgoraja nie mogli narzekać na nudę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował bowiem bardzo ciekawe warsztaty rolkowe, które łączyły w sobie nie tylko naukę trików i dobrą zabawę, ale również zwiększały świadomość w związku z bezpieczną jazdą na rolkach. Bo wbrew pozorom nie jest to łatwy sport. W dodatku niepozbawiony ryzyka licznych upadków, podczas których można mocno się poturbować. W związku z tym wszyscy instruktorzy: lokalni i goście, a także uczestnicy, mieli na sobie pełne wyposażenie zabezpieczające.

Ta ciekawa atrakcja zakończyła się poczęstunkiem i konkursem z nagrodami. We wspólnych zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt osób, co tylko pokazuje, jak potrzebne są tego typu aktywności.

Jakie są zalety jazdy na rolkach?

Rolki nie są dla każdego, ponieważ wymagają pewnego przełamania własnego strachu. Z tego powodu swoją przygodę z rolkarstwem najlepiej zacząć w bardzo młodym wieku. Jazda na rolkach może być szybka i emocjonująca. Bywa również niebezpieczna, zwłaszcza jeśli jeździ się po nieprzystosowanych do tego sportu ulicach.

Rolkarze z Biłgoraja na szczęście nie muszą się tym martwić. Park jest świetnym miejscem do nauki jazdy na rolkach i sportowego relaksu. Dzięki regularnej aktywności tego typu możemy cieszyć się smukłą, wysportowaną sylwetką i dobrą kondycją. Mówi się, że jazda na rolkach jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Ponadto w ten sposób dotleniamy organizm, poprawiamy samopoczucie, a do tego wszystkiego nie obciążamy stawów. Może warto więc spróbować tego typu aktywności fizycznej? To może być rozrywka dla całej rodziny!

Przeczytaj również: https://www.plotkarz.pl/jazda-na-rolkach-jak-zaczac-aby-szybko-sie-nauczyc-jezdzic/.