Samochody elektryczne cieszą się zróżnicowanymi opiniami. Nie brakuje głosów, że elektryki są w obecnych czasach rozwiązaniem bezsensownym. Mimo to przybywa właścicieli samochodów elektrycznych, co można zauważyć także w Biłgoraju. Właścicieli nowoczesnych pojazdów elektrycznych zrobiło się na tyle dużo, że zgłaszają oni potrzebę utworzenia w mieście kolejnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Jedna stacja ładowania pojazdów elektrycznych to za mało

Na ten moment Biłgoraj może pochwalić się obecnością jednej stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Znajduje się ona na terenie Galerii Biłgorajskiej przy ulicy 3 Maja. To więcej niż nic i właściciele samochodów elektrycznych mają przynajmniej jakąkolwiek stację do ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu. Obecnie coraz częściej słyszy się, że to za mało i w mieście potrzeba co najmniej jednej dodatkowej stacji dokującej. Właścicieli samochodów elektrycznych przybywa. Kierowcy zgodnie twierdzą, że nowa stacja ładująca to konieczność. Stanowisko mieszkańców popiera radny, który zaproponował nawet miejsce idealne do wybudowania takiej stacji, a mianowicie parking przy ulicy Pocztowej w Biłgoraju. Niestety we wskazanej lokalizacji nie ma wystarczająco silnego przyłącza. Miasto zdecydowało się więc znaleźć alternatywne rozwiązanie i można spodziewać się, że w przyszłym roku temat powróci.

Samochody elektryczne — dlaczego mają złe opinie?

Samochody elektryczne nazywane są pojazdami przyszłości. Niskoemisyjne auta bez wątpienia są korzystne dla środowiska, a ich estetyczny wygląd przyciąga miłośników motoryzacji. Niestety nie da się zignorować faktu, że energia elektryczna wciąż jest pozyskiwana w sposób mało ekologiczny. W związku z tym argument o ekologicznej stronie samochodów elektrycznych jest nieco chybiony.  Kolejną wadą elektrycznych pojazdów jest mała liczba stacji dokujących, co na szczęście powoli się zmienia.