W jednym z wypadków, które mogły mieć tragiczne skutki, mieszkaniec Długiego Kąta w gminie Józefów, zetknął się twarzą w twarz z niebezpieczeństwem. Mężczyzna został ranny po tym, jak próbował ugasić butlę z gazem, która stanęła w płomieniach. Pomimo że sytuacja wydawała się na pierwszy rzut oka mało groźna, mogła skończyć się tragicznie dla poszkodowanego.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Biłgoraju, mężczyzna wymagał pomocy medycznej po tym, jak poparzył sobie ręce podczas próby gaszenia płonącej butli. Na szczęście, jednostki straży pożarnej i służb ratunkowych szybko dotarły na miejsce, zanim doszło do eksplozji.

Załoga straży pożarnej sprawnie ugasiła płomienie, a ratownicy medyczni natychmiast przewieźli poszkodowanego do szpitala na dalsze leczenie.

Na tym jednak nie koniec działań strażaków powiatu biłgorajskiego tego dnia. W Tarnogrodzie musieli oni usunąć drzewo, które runęło na budynek – już kolejna interwencja tego typu w ostatnich godzinach.

Na ulicy Przedmieście Różanieckie drzewo zasłoniło wejście do budynku gospodarczego. Zdarzenie to było wynikiem wichury, która przeszła nad powiatem. W działaniach na miejscu uczestniczyły dwie ekipy strażackie: OSP i PSP, która wykorzystała specjalny podnośnik. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu – zapewniają strażacy.