Toczący się od ponad roku proces dotyczący tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Biłgoraju, zakończył się. Głównym oskarżonym był Roman K., 74-letni mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu (1,28 promila we krwi), spowodował śmiertelną kolizję 13 maja 2022 roku.

Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 849, między miejscowościami Babice a Łukowa. Zgodnie z zarzutami prokuratury, Roman K., jadąc w stanie nietrzeźwości, nie zachował należytej ostrożności i zignorował podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Zarzuty formułowane przez prokuraturę wobec Romana K. obejmują umyślne naruszenie zasad ruchu drogowego. Przybliżając się do poruszającego się w tym samym kierunku ciągnika rolniczego, Roman K. nie przystąpił do hamowania i nie ocenił prawidłowo sytuacji na drodze, co doprowadziło do nieumyślnego spowodowania wypadku – uderzył w tył przyczepy ciągnika.

Na skutek wypadku pasażerka samochodu prowadzonego przez oskarżonego doznała poważnych obrażeń i zmarła tego samego dnia w szpitalu w Biłgoraju. Kierowca ciągnika rolniczego, z którym Roman K. zderzył się, został ciężko ranny.