Decydenci z powiatu biłgorajskiego zapowiedzieli przystąpienie do przetargu na projekt o nazwie „Konstrukcja hali sportowej ze wsparciem socjalno-higienicznym w ramach edukacyjnego kompleksu Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju”. Założeniem jest, że konstrukcja będzie gotowa w okresie 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Przedmiotem tego zamówienia jest stworzenie hali sportowej, która będzie służyła jako miejsce do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego dla uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. W oczekiwanej infrastrukturze znajdą się także pomieszczenia pomocnicze – dwa zestawy szatni z toaletami oraz pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, z dostępem do szatni dla kadry pedagogicznej. Dodatkowo, planowane jest umieszczenie siłowni dla uczniów w piwnicy budynku.

Planowana inwestycja ma być realizowana na terenie przy ul. Kościuszki 98 w Biłgoraju. Działka, na której ma powstać nowy obiekt, jest już obecnie wykorzystywana pod budynki edukacyjne i techniczne oraz wielofunkcyjne boisko. Budynek ma być zaprojektowany jako prostopadłościan, składający się z hali sportowej, której podziemia nie będą wykorzystane, oraz częściowo podpiwniczonego zaplecza socjalno-higienicznego.