Zgodnie z najświeższymi danymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mieszkańcy naszej okolicy powinni przygotować się na kilkudniowe trudności związane z warunkami atmosferycznymi. Instytucja wydała pierwszostopniowe ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące zjawisk takich jak oblodzenie i opady marznące.

Przewidywane jest, że od czwartku 14 grudnia o godzinie 07:30 do piątku 15 grudnia o tej samej porze, wystąpi oblodzenie. Jest to zjawisko, które ma potencjał do spowodowania znacznych problemów, najbardziej odczuwalnych na drogach i chodnikach, gdzie ryzyko wypadków i poślizgnięć wzrasta.

Od piątku 15 grudnia o godzinie 07:30 do soboty 16 grudnia o godzinie 07:30, prognozowane są opady marznące. Te mogą dodatkowo pogorszyć warunki na drogach, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych.

Dalej, od soboty 16 grudnia o godzinie 07:30 do niedzieli 17 grudnia o godzinie 07:30, nadal przewiduje się obecność opadów marznących, co utrzymuje ryzyko niebezpiecznych warunków na drogach.

Na szczęście, od niedzieli 17 grudnia o godzinie 07:30 do poniedziałku 18 grudnia o tej samej porze, nie są prognozowane żadne niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.