Wydarzyło się to, czego obawiają się wszyscy właściciele kantorów walut. Scenariusz rodem z hollywoodzkich filmów akcji rozegrał się w piątkowe popołudnie w niewielkim Tarnogrodzie, położonym w powiecie biłgorajskim. W rozmowie z Nową Gazetą Biłgorajską, asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, potwierdziła fakt napadu i poinformowała, że trwają intensywne poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten czyn.

Nieco po godzinie 15:00, służby otrzymały zgłoszenie o przestępstwie na terenie jednego z kantorów w Tarnogrodzie. Zgodnie z pierwszymi ustaleniami śledczych, sprawca – mężczyzna, uzbrojony w przedmiot przypominający broń palną – zaatakował i sparaliżował strachem pracownicę placówki, a następnie ukradł pieniądze. Po zrealizowaniu swojego planu, sprawca opuścił budynek i oddalił się pieszo od miejsca zdarzenia – relacjonował rzecznik biłgorajskiej Policji.

Nie jest jeszcze znana dokładna suma, którą udało się zabrać sprawcy. W związku ze zdarzeniem, na miejscu czynności procesowe prowadzi policja, a poszukiwania napastnika są w toku. Zobowiązaliśmy się do informowania na bieżąco o wszelkich nowych faktach i postępach w śledztwie.