Samorząd powiatu biłgorajskiego poszukuje firm zainteresowanych realizacją inwestycji infrastrukturalnej. Do 10 stycznia wyznaczony został termin na składanie ofert na budowę nowoczesnej hali sportowej, która ma stanąć przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Przygotowanie tej infrastruktury sportowej może pochłonąć nawet kilkanaście milionów złotych.

Nie tak dawno informowaliśmy, że realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia ma korzystać z wielomilionowych dotacji rządowych. Z Ministerstwa Sportu trafi tutaj ponad 4,9 mln zł, a dodatkowo planowane jest wsparcie z programu Polski Ład o takiej samej wartości. Początkowe założenia mówiły o możliwości sfinalizowania całego projektu za sumę rzędu 11 mln zł.

Ale czy te szacunki okażą się prawdziwe? To dopiero czas pokaże. Tymczasem ogłoszony został przetarg i teraz oczekuje się na oferty firm wykonawczych, które mają być otwarte w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Firma, która będzie miała szczęście i kompetencje wygrać to postępowanie przetargowe, będzie musiała stawić czoła dużej ilości pracy. Wśród planów jest bowiem wybudowanie od podstaw nowego obiektu z kompleksowym zapleczem, zawierającym takie elementy jak szatnie, sanitariaty, pokój dla nauczycieli czy siłownia. Do tego dochodzi jeszcze zadanie stworzenia przejścia łączącego nową halę ze stojącym obok budynkiem dydaktycznym, a także zapewnienie nowych miejsc parkingowych.