Zarzut zabójstwa usłyszał 56-letni mieszkaniec Biłgoraja, podejrzany o śmiertelne pobicie 38-letniego syna swojej partnerki. Dramatyczne wydarzenie miało miejsce pod koniec października ostatniego roku w jednym z biłgorajskich bloków mieszkalnych. Przestępstwo poprzedziło spotkanie, na którym obficie pijało się alkohol. Sąd właśnie wydał nowy wyrok w tej sprawie, co jest szeroko omawiane w najnowszej edycji Gazety Biłgorajskiej.

Zbrodnia miała miejsce w nocy z 28 na 29 października, w jednym z bloków mieszkalnych Biłgoraja. Do zdarzenia wezwano służby ratunkowe, które początkowo otrzymały zgłoszenie o osobie bez oznak życia. Po przybyciu na miejsce ekipy medycznej stwierdzono śmierć 38-latka. Na podstawie doznanych obrażeń oraz stanu miejsca zdarzenia ratownicy doszli do wniosku, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo.

W nocy po zdarzeniu policja zatrzymała 56-letniego partnera matki zmarłego. Śledczy ustalili, że podczas wspólnie spędzanego czasu z alkoholem pomiędzy 56-latkiem a 38-latkiem wybuchła kłótnia. Starszy mężczyzna zażądał od młodszego pieniędzy, co doprowadziło do bójki, podczas której młodszy mężczyzna poniósł śmiertelne obrażenia.