Uznany biłgorajski adwokat, Ireneusz Bulicz, dokonał oficjalnej deklaracji o swoim zamiarze startu w zbliżających się wyborach samorządowych. Celem jego kampanii będzie zdobycie urzędu burmistrza rodzinnego Biłgoraja. Jako kandydat, niezwiązany z żadną partią polityczną, wystąpi w roli niezależnego pretendent.

Wśród głównych założeń programu wyborczego Bulicza, znalazło się przede wszystkim dążenie do gospodarczego wzrostu Biłgoraja. Prawnika przekonuje, że potencjał regionu jest ogromny i miasto może stać się ekonomicznym liderem na mapie województwa. Nie mniej ważnym aspektem dla kandydata jest adaptacja miasta do specyficznych potrzeb różnych grup społecznych – młodych małżeństw oraz osób starszych. Bulicz deklaruje także działania na rzecz ożywienia lokalnej sceny kulturalnej.

Nadchodzące wybory samorządowe zaplanowane są na kwiecień. W rywalizację o fotel burmistrza Biłgoraja, poza Ireneuszem Buliczem, zamierza również włączyć się Janusz Rosłan – obecna głowa miasta, planująca ubiegać się o reelekcję.