W Biłgoraju, 7 marca, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości ujawniły osobistości starające się o miejsce w Radzie Miasta. W sumie, aż 29 kandydatów będzie konkurować o poparcie społeczności w czterech okręgach wyborczych.

Właśnie za miesiąc zapadnie decyzja o nowych radnych, wójtach oraz burmistrzach. Tymczasem, konieczne jest zapoznanie obywateli z osobami, które deklarują chęć reprezentowania ich na forum samorządowym. Przy tej okazji, 7 marca w czwartkowe popołudnie, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoje karty do gry w wyborach do Rady Miasta.

Andrzej Łęcki, aktualny przewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS, podkreślał, że miniony pięciolecie przyniosło rekordową liczbę inwestycji w mieście. Jak mówił, dzięki wysiłkom partii udało się pozyskać dla Biłgoraja 55 milionów złotych. Łęcki podał kilka przykładów realizacji – odnowiony Plac Wolności, zmodernizowany budynek Urzędu Miasta oraz skwer przy ulicy 3 Maja. Dodatkowo, ulepszono lub wzniesiono 25 ulic. Wreszcie, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 zyskała dostęp do pełnowymiarowej hali sportowej, a przy Szkole Podstawowej nr 3 powstało nowe boisko do gier.

Ireneusz Bulicz, kandydat na burmistrza miasta, zaznaczył, że lista kandydatów PiS do Rady Miasta zawiera zarówno doświadczone osoby, które obecnie są radnymi, jak i świeże twarze. Według niego, partia posiada ambitny program rozwoju Biłgoraja, ale także konkretny plan jego realizacji. Bulicz wspomniał również o planowanych inwestycjach, takich jak budowa obwodnicy – po jej realizacji odległość od Biłgoraja do drogi via Carpatii wynosiłaby jedynie 20 km.