Dla miasta Biłgoraj sezon piłkarski dobiega końca. Dzisiejszy dzień przynosi nam przedostatnią rozgrywkę IV ligi na stadionie położonym przy ulicy Targowej. W spotkaniu tym, drużyna Łada 1945 Biłgoraj zmierzy się z drużyną Stal Poniatowa, która desperacko walczy o utrzymanie. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że faworytem są biało-niebiescy, należy pamiętać, że pod koniec sezonu wszystko jest możliwe. Jest to również okazja dla kibiców, aby podziękować drużynie Pawła Babiarza za niezwykle udany sezon. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zbliżając się do końca sezonu, oba zespoły znajdują się w dwóch odmiennych sytuacjach. Łada plasuje się na piątym miejscu, z taką samą liczbą punktów co czwarty Start Krasnystaw. Z drugiej strony, ich rywal z Poniatowej zajmuje czwarte miejsce od spodu i ma niewielką szansę na utrzymanie. Jak mówią przedstawiciele drużyny Stal Poniatowa:

-Sytuacja w tabeli na 4 kolejki przed końcem sezonu nie wygląda ciekawie ponieważ w dalszym ciągu żółto-niebiescy nie opuścili strefy spadkowej. Oczywiście istnieją jeszcze szanse aby sprawić, że wszystko się odmieni jednak wymaga to wzniesienia się na wyżyny naszych umiejętności i bezbłędnej gry w najbliższych spotkaniach. Zadanie bardzo trudne lecz w pełni wykonalne. Wszak w tej rundzie potrafiliśmy już postawić się drużynom znacznie wyżej notowanym – zapowiadają przed meczem.