Zarząd Powiatu Biłgorajskiego, który jest składany z starosty, wicestarosty oraz członków zarządu, doczekał się pełnej kadry podczas pierwszego spotkania po ostatnich wyborach. Zgodnie z tym, co napisaliśmy wcześniej w Dzienniku Wschodnim, funkcję starosty nadal pełni Andrzej Szarlip, a stanowisko wicestarosty przypadło byłej posłance Beacie Strzałce.

Za etatowych członków zarządu wybrano Tomasza Rogalę, który w poprzedniej kadencji pełnił rolę zastępcy starosty, oraz Bartłomieja Świtałę. Natomiast bezetatowego członka zarządu stanowi Jan Małysza. Wszystko pięciu kandydatów zdobyło mandaty w kwietniowych wyborach reprezentując partię Prawo i Sprawiedliwość.

Jednakże decyzje o wyborze członków etatowych zarządu skupiły na sobie uwagę wojewody lubelskiego, który postanowił zainicjować postępowanie nadzorcze. W ramach tego śledztwa chce sprawdzić legalność nominacji Bartłomieja Świtały na stanowisko etatowego członka zarządu.

Małgorzata Torbicz, pracująca w Biurze Wojewody w dziale mediów i komunikacji społecznej, wyjaśniła, że podejrzenia o nielegalność wynikają z potencjalnego naruszenia § 49 ust. 1 Statutu Powiatu Biłgorajskiego podczas podejmowania uchwały.